Zalety kantorów internetowych

Przegląd finansowy - Komentarze walutowe, porady, aktualności

W ostatnich kilku latach można zaobserwować duży wzrost popularności kantorów online. Maleją natomiast obroty kantorów stacjonarnych, mimo że wciąż mają one swoich zagorzałych zwolenników. Jakie zalety ma zatem kantor internetowy? Co wpływa na zwiększone zainteresowania tą formą wymiany waluty? Przyczyn okazuje się być co najmniej kilka.

Niskie spready

Spread to nic innego jak różnica między ceną zakupu i sprzedaży. W e-kantorach spready są bardzo niewielkie, w przeciwieństwie do kantorów stacjonarnych i banków. Obecnie wynoszą one nawet poniżej 1%. Poza tym klienci kantorów online nie ponoszą często żadnych dodatkowych opłat. Nietrudno znaleźć kantor internetowy oferujący ciekawe promocje dla nowych klientów. W wielu przypadkach pierwszą transakcję można zrealizować bez spreadu.

Wysoki stopień bezpieczeństwa

Wiele osób obawia się o bezpieczeństwo transakcji odbywających się przez Internet. Tymczasem okazuje się, że wymiana pieniędzy online, bez wychodzenia z domu jest o wiele bezpieczniejsza niż ta tradycyjna. Podróż przez miasto z portfelem pełnym gotówki zawsze jest bowiem dość ryzykowne. Warto natomiast wiedzieć, że  każdy kantor internetowy, podobnie zresztą jak stacjonarny, musi być wpisany do rejestru działalności kantorowej, który prowadzi Narodowy Bank Polski. Poza tym pracownicy e-kantorów muszą posiadać zaświadczenie o niekaralności.

Oszczędność czasu

Kolejną i bardzo ważną zaletą kantorów online jest szybki czas wykonywania całej operacji. Wymiany pieniędzy można dokonać już w momencie zaksięgowania ich na koncie użytkownika w serwisie. Równie szybko wymieniona gotówka trafia z powrotem na rachunek osobisty w wybranym banku. Nie trzeba czekać na moment najlepszej ceny, aż kurs będzie najbardziej korzystny. Ceny w kantorach działających online zawsze są atrakcyjniejsze niż te w stacjonarnych placówkach.

Kiedy tylko przyjedzie na to ochota

Z kantoru internetowego można korzystać w zasadzie przez cały czas. Są one czynne 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Nie trzeba czekać w kolejce, tak jak to niekiedy bywa w przypadku kantorów stacjonarnych. Dla osób, które dużo podróżują dodatkowym atutem jest to, iż operacji można dokonywać z każdego miejsca na Ziemi. Wystarczy tylko posiadać dostęp do Internetu na swoim telefonie czy komputerze.

Od momentu zmian w polskim prawie w roku 2011, powstało wiele kantorów online. Dlatego też duża liczba osób ma spory problem z wybraniem rozwiązania  najlepszego dla siebie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z ofertami poszczególnych e-kantorów. Niekiedy pomocne bywają również specjalne porównywarki kantorów internetowych. Zawsze o opinię dobrze jest zapytać znajomych i przyjaciół.