Kantor walutowy online – kilka powodów dlaczego warto z niego skorzystać

Przegląd finansowy - Komentarze walutowe, porady, aktualności

Wiele spraw obecnie można załatwić przez Internet, bez konieczności wychodzenia z domu (zakupy, przelewy bankowe). Osobom, które chcą wymienić walutę przez wyjazdem zagranicznym przychodzi na przykład z pomocą kantor walutowy online. Czy warto korzystać z usług e-kantorów? Okazuje się, że jak najbardziej, a powodów jest co najmniej kilka.

Wygoda i oszczędność czasu

W przypadku dużych miast nie ma problemu z dostępnością punktów usługowych różnego rodzaju. Jednak w mniejszych miejscowościach nie jest to już takie łatwe. Poza tym kantory stacjonarne otwarte są tylko w ściśle określonych godzinach. Dlatego też dobrym rozwiązaniem może być kantor walutowy online. Dzięki niemu można kupić i sprzedać dowolną walutę i to bez wychodzenia z domu. Kantory internetowe dostępne są w zasadzie przez cały czas –  24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Transakcję wymiany można zlecić nawet późnym wieczorem czy w nocy.

Oszczędność pieniędzy

Warto też wspomnieć, że kursy walut w e-kantorach są korzystniejsze od tych w bankach czy kantorach stacjonarnych. Można to zresztą w łatwy sposób sprawdzić dzięki kalkulatorom korzyści znajdujących się w serwisach internetowych. Pokazują one różnice między cenami tej samej waluty w różnych bankach i e-kantorach. Kantor walutowy online oferuje swoim klientom z reguły znacznie niższy spread (różnica między ceną kupna a sprzedaży danej waluty) niż bank. W kantorach internetowych nie przekracza on zwykle 2%, podczas gdy w bankach wynosi nawet 8-10%. W ten sposób oszczędzić można nawet kilka procent wymienianej sumy pieniędzy.

Bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji.

Duże znaczenie ma również bezpieczeństwo przeprowadzanych za pośrednictwem kantorów online transakcji. Wymiana większych kwot w kantorach stacjonarnych niesie ze sobą spore ryzyko. Przemierzanie miasta z dużą ilością gotówki nigdy nie jest bowiem bezpieczne. Tymczasem w kantorach internetowych cała wymiana przebiega całkowicie bezgotówkowo. Trzeba jedynie posiadać dwa rachunki bankowe – złotówkowy i walutowy w wybranej walucie. To klient decyduje ile chce wymienić i po jakim kursie.

W e-kantorach kursy aktualizowane są nawet co kilkanaście sekund, co więcej oparte są na notowaniach z ryku Forex, a więc z pominięciem pośredników. W celu wymiany pieniędzy wystarczy jedynie przesłać odpowiednią kwotę na konto kantoru i czekać na przelew zwrotny w walucie. Zwykle trwa to nie dłużej niż kilkanaście minut. Poza tym rzetelne kantory dbają o zaufanie swoich klientów. Pracują więc w oparciu o powszechnie obowiązujące przepisy np. ustawę Prawo Dewizowe i podlegają instytucjom państwowym czuwającym nad prawidłowym przepływem środków finansowych np. Generalnemu inspektorowi Informacji Finansowej.